Inkaso

Automatický převod peněz z vašeho bankovního účtu na účet společnosti, kam chcete peníze pravidelně peníze posílat. S inkasem se nemusíte strachovat o pozdní splacení.

Příklad: Pan Čudlík je hrozně zapomnětlivý. Ve škole často zapomínal úkoly, zapomněl jít na vojnu a jednou se dokonce zapomněl obléct.
Aby měl vše zaplaceno včas, zařídil si inkaso. Díky němu nikdy nezaplatí pozdě nájem, noviny a vždy včas zaplatí všechny pojistky.

« Zpět do kategorie

Co je rychlá půjčka:

Rychlá půjčka (někdy také SMS půjčka, finská půjčka nebo půjčka před výplatou) je stále oblíbenější alternativou ke klasické nebankovní půjčce.

Sjednává se online a peníze máte na svém účtu již následující den. Půjčky se nesplácí, ale vrací jednorázově, namísto úroku zaplatíte pouze poplatek za poskytnutí půjčky. K získání půjčky nepotřebujete ručitele.

Více o finské půjčce

Slovník pojmů

  • Věřitel

    Věřitel je subjekt, který půjčil dlužníkovi. Proč to udělal? Dlužník mu ve výsledku vrátí nejen vypůjčenou částku, ale i úrok. U rychlých půjček věřitelé úrok nevyžadují, dlužník však musí uhradit poplatek za poskytnutí půjčky.

  • Dluh

    Dluh je obnos, který dluží dlužník věřiteli.

Další pojmy